052-4423268
לייעוץ או גיוס עובדים השאירו פרטים

 

 

ייעוץ עסקי לעסקים קטנים - פתרונות ליזמים, עסקים קטנים ובינוניים

  1. דף הבית
  2. מרכז ידע ומאמרים
  3. עסקים קטנים
  4. ייעוץ עסקי לעסקים קטנים - פתרונות ליזמים, עסקים קטנים ובינוניים

רבים הם השכירים והיזמים המגיעים להחלטה שמצאו קונספט רווחי וכל מה שעומד בינם לבין המטרה הוא מכשול אחד קטן – הקמת עסק. במאמר זה נסקור כלים להקמת העסק שלך

ייעוץ עסקי

מה הבעיה? פותחים עוסק מורשה או חברה בע"מ ויוצאים לדרך. יש לנו רעיון מעולה, הוא לא יכול להיכשל! בפועל, המציאות כפי שחלקכם מכירים היא שונה ב-180 מעלות. אז מה חשוב להכיר כאשר פותחים עסק חדש?

 

מסוגלות אישית להקמת עסק קטן

למרות מה שאתם שומעים או חושבים זה לא בשביל כל אחד. בעל עסק קטן צריך להבין בהכל - מכירות, שיווק, כספים, תהליכים, מערכות, ניהול עובדים וכו'. זה לא בשביל כל אחד וזה בסדר גמור. לפני שאתם מקימים עסק, חשוב שתבינו שהבנה מקצועית בתחום שבו אתם מקימים עסק היא לא הדבר היחיד שחשוב ואתם תצטרכו ללמוד דברים נוספים בכדי להקים את העסק.

 

כיצד לבנות תכנית עסקית

לפני שמתתחילים בגיוס מימון והלוואות מהבנק לצורך הפיכת הרעיון שלכם לעסק, חשוב לבצע בדיקת היתכנות עסקית. בהתאם לסוג העסק שאתם מעוניינים להקים, יש לבדוק את כל ההוצאות המתוכננות כגון: רואה חשבון, עורך דין, שכר עובדים, עלות נשרד, הוצאות דלק, טלפון, הקמת אתר אינטרנט וכו'. בבדיקה מסוג זה מומלץ להיעזר בחברות ייעוץ עסקי שזוהי ההתמחות שלהםן. מדוע זה חשוב לקחת ייעוץ להקמת עסק? אחד מלקוחותיי שכח להוסיף לתוכנית העסקית שלו הוצאות מעביד בשכר והתייחס לשכר לפי נתוני הברוטו. עבור 20 העובדים שתכנן להעסיק זו הייתה הוצאה לא מתוכננת של כ- 15,000 ₪ בחודש ששינתה לחלוטין את כל מאזן הרווחיות, מימון וגם את תכניות הצמיחה של העסק.

 

בניית תכנית עסקית

אפשר לבנות עסק מצליח גם בלי תכנית עסקית. אני באופן אישי מכיר מספר עסקים משפחתיים שלא נעזרו בחברת ייעוץ עסקי, הביאו את הרעיונות לעסק ואת הידע מהבית, השיגו את המימון והפכו לרווחיים.

לבנות עסק ללא תכנית עסקית, משול לקפיצה לנהר מגובה של 10 מטר מבלי לדעת האם ישנם סלעים בקרקעית. יכול להיות שתצליח ויכול להיות שלא. אך אם היית סורק את הנהר לפני כן ומוודא שאין סלעים, היית יכול לקפוץ בבטחה. כמו כן, ייתכן שישנם מקומות ספציפיים שבהם יש סלעים ולשם לא כדאי לקפוץ. התוכנית העסקית עוזרת לך להכיר יותר טוב את העסק שלך ואת הסביבה העסקית. תכנית עסקית טובה תכיל לדוגמא: תקציר מנהלים (עבור משקיעים), ניתוח מתחרים וסביבה עסקית, דוח רווח הפסד, מהו הצורך הקיים ומהו המענה שמספק המוצר/שירות, אסטרטגיה עסקית, חזון העסק, תוכנית מימון, מטרות ויעדים, תהליכי עבודה, מיתוג, תכנית שיווקית ועוד.

 

תכנון וביצוע – אבני הדרך ליזם בהקמת עסק חדש

רעיונות טובים לעסק עצמאי, ניסיון בשיווק עסקים או בניהול בחברה כשכיר אינו מבטיח לך הצלחה בעסק שלך. על מנת להצליח כל יזם ובעל עסק חייב להקדיש זמן ומחשבה לתכנון וביצוע. רנדי פאוש אמר: " אחד הדברים שמאפשרים לך להיות אופטימיסט הוא תוכנית מגירה למקרה שהכל יתפקשש. יש המון דברים שלא מדאיגים אותי, כי יש לי תוכנית מוכנה למקרה שהם אכן יתרחשו. מלבד התוכנית העסקית, תמצאו את עצמכם במקרים רבים בדילמות או בשאלות שעשויות לעלות במהלך הדרך. חשוב מאוד להקדיש את הזמן לתכנון מקדים ולא לבצע אלתורים במהלך הדרך. ברור שלא ניתן לתכנן הכל מראש, אך בהחלט ניתן לתכנן אחוז ניכר מהדרך על מנת להימנע עד כמה שניתן מכיבוי שרפות.

 

מערכות וטכנולוגיה

אם אתם מקימים מוקד טלפוני צריך מערכת CRM ומערכות טלפוניה. אם אתם מקימים מינימרקט צריך קופה רושמת וכמובן תוכנת הנה"ח בענן. ואם אתם מקימים עסק שנותן שירותים תצטרכו אולי להביא שירותי סליקה דיגיטליים דרך הסלולר. לכל עסק וכל תחום צריך להביא טכנולוגיה ומערכות הרלוונטיות לאותו עסק. מטרתה של הטכנולוגיה לחסוך זמן ולייעל תהליכי עבודה. ככל שנהיה פחות טכנולוגיים, במקרים רבים נפסיד זמן יקר שיעלה לנו ברווחי העסק.

לחצו כאן למאמר הנקרא ביותר באתר - כיצד לבחור יועץ עסקי

ייעוץ שיווקי

בעידן דיגיטלי שמשתנה בכל יום, חשוב לשווק את העסק שלך בכל המדיות הרלוונטיות. נכון שהאינטרנט תפס נתח משמעותי בשוק הפרסום לעסקים, אך אסור לזנוח אמצעי מדיה ישנים יותר שעדיין יכולים להביא הכנסות. פרסום על עסק מקומי בקווי אוטובוס מקומיים יכול גם הוא להביא כמות נאה של לקוחות.

בעוד שהפרסום על אוטובוסים אינו חובה, שיווק באינטרנט הוא בהחלט בגדר חובה אבסולוטית במרבית בתי העסק בישראל, בייחוד בעסקים קטנים. ערכו של אתר אינטרנט רספונסיבי (מותאם לסלולר) העומד בכל התקנים הרלוונטיים לא יסולא בפז. חברות הייעוץ העסקי הרציניות, לרוב מחזיקות ביועץ שיווקי ייעודי לאינטרנט ובניית אתרים. הייעוץ שנעשה על ידי מומחה שיווק באינטרנט יוכל לנהל עבורכם קמפיינים ולייצר רווחיות מהפרסום. לא כל פרסום הוא פרסום טוב, לעיתים מגיעים לידים מהאינטרנט שאינם רלוונטיים ואנו משלמים עבורם סכומי כסף גבוהים במיוחד, לכן חשוב לוודא שהקמפיינים השיווקיים שלכם הם רלוונטיים.

 

ייעוץ בתחום המכירות והשירות

שיווק ומכירות מצריכים יכולת שונה מבעל העסק. האחד מטרתו להביא לקוחות וניתן להיעזר במומחה שיווק, במכירות הנושא הוא שונה לחלוטין. בעסק קטן, לרוב בעל העסק הוא זה שמשוחח עם הלקוחות וגם אחראי על המכירות. סנדלר שהולך יחף עדיין יכול למכור ולתקן סנדלים. סנדלר שלובש סנדלים, אך אינו יודע למכור אותם ללקוחותיו – כאן יש לנו בעיה חמורה מאוד. רבים מבעלי העסקים מתקשים להודות שיש להם בעיה לסגור לקוחות ומפסידים המון כסף מכיוון שאינם יודעים לנהל שיחת מכירה נכונה עם לקוח, לטפל בהתנגדויות שלו ולחתור לסגירת מכירה. סדנת מכירות איכותית או מספר מפגשים עם מאמן מכירות, יכולים להרים את כמות המכירות באופן משמעותי ולהגדיל את המוטיבציה והרווחיות של העסק.

 

מאמרים ותכנים נוספים בנושא שדרוג והקמה של עסק

טיפים ומאמרים

אינטונציה במכירות - כיצד להיות אסרטייבים במכירה

כיצד לשווק את העסק שלי

כיצד לבנות מודל תמריצים לאנשי מכירות

ראיון וגיוס עובדים

תגיות: יעוץ עסקי
אולי יעניין אותך גם:
FB