052-4423268
לייעוץ או גיוס עובדים השאירו פרטים

 

 

קורס מכירות - הדרכה שתכניס לך הרבה כסף

  1. דף הבית
  2. מרכז ידע ומאמרים
  3. מאמרים בנושאי ניהול, שירות ומכירות
  4. קורס מכירות - הדרכה שתכניס לך הרבה כסף

בחיפוש זריז באינטרנט של קורס מכירות, סדנת מכירות והדרכת מכירות ניתן למצוא בעלי מקצוע רבים ומנוסים שיכולים להדריך אותך בתחום. האם זה כדאי וכמה זה עולה?

קורס מכירות

שיטות שונות בתחום לימוד מכירות

לפני שתבחרו אצל מי אתם רוצים ללמוד, חשוב שתבינו קודם כל שיש מספר רב של שיטוות שונות ודרכי שיווק של אנשי המכירות. אם יצא לכם לחפש, אני בטוח שראיתם מודעות רבות המציעות לכם: טיפים במכירות, שיעור באומנות השכנוע, קורס מכירות שטח, קורס מכירות טלפוני, שיטות מכירה, לימודי שיווק ומכירות, סדנה להדרכת אנשי מכירות, טיפול בהתנגדויות וכו'.

חשוב להבין שכל אלו הם "ניסוחים שיווקייים" של לימודי מכירות. חשוב מאוד לדרוש מנציג המכירות שאתם מדברים איתו לשלוח לכם סילבוס עם התכנים של קורס המכירות לפני קבלת החלטה.

 

התארים השונים של מדריכי המכירות

לכל אחד ממאמני המכירות יש שם או טייטל. כינויים שונים שבהם יצא לי להתקל בהם: מאמן מכירות, מלמד מכירות, יועץ מכירות, מומחה לייעוץ מכירות, מדריך מכירות, מומחה להדרכת מכירות, קואצ'ר וכו'. חשוב להבין כי כל התארים הללו אינם רלוונטיים. אין חובה חוקית בישראל המכריחה את אותם המאמנים לשם תפקיד כזה או אחר. חשוב מאוד לבקש המלצות ולבדוק יותר מהמלצה אחת לפני קבלת החלטה.

 

תחומים שונים של סדנאות מכירה

בתחום המכירות ישנם תחומי התמחות רבים וחשוב לשים לב מה הרקע והמומחיות של יועץ המכירות. תחומים מרכזיים: הדרכת מוקדי מכירות, הדרכת טלמיטינג, הקמת מוקד מכירות, הגברת מכירות, הגברת הכנסות, קורס מכירות שטח, מכירות טלפוניות, קורס מכירות פרוטנאלי, קורס או סדנת מכירות באנגלית וכו'. אם העסק שלכם מוכר בטלפון, ודאו שאתם לוקחים מדריך שמתמחה במכירות טלפוניות ולא במכירות שטח.

  

האם יש הבדלים בין הדרכת מכירות בעסק קטן ללימוד מכירות בארגון גדול?

בוודאי. במידה ויש לכם עסק קטן, מומלץ לקחת מאמן מכירות שעבד כשכיר או כמדריך מכירות בעסקים קטנים. במידה ואתם מחפשים הדרכת מכירות לארגון גדול, חשוב לוודא שמי שמעביר את קורס המכירות מגיע עם ניסיון מחברות גדולות בתחום.

 

לסיכום

בחירת סדנה או מדריך שיעביר קורס לימודי שיווק ומכירות הינה חשובה מאוד להצלחה של העסק והארגון שלכם. מומלץ בחום לבחור בעל מקצוע מתאים ולהתייעץ לפני כן.

 

על הכותב 

רועי ברק הוא יועץ ומאמן מכירות בעל ניסיון של למעלה מ15 שנה עם עסקים קטנים והארגונים הגדולים בארץ. רועי מבצע תהליכי ייעוץ וליווי הכוללים לא רק אימון של אנשי המכירות, אלא גם מבט על העסק, מודלי השכר, תהליכי העבודה, הלידים, ניהול הנציגים והמערכות הטכנולוגיות התומכות.

 

לייעוץ או גיוס עובדים השאירו פרטים נשמח לסייע.

אולי יעניין אותך גם:
FB