052-4423268
לייעוץ או גיוס עובדים השאירו פרטים

 

 

שפת גוף בראיון עבודה

  1. דף הבית
  2. מרכז ידע ומאמרים
  3. משאבי אנוש, גיוס ופיתוח מנהלים
  4. שפת גוף בראיון עבודה

כיצד לבצע שימוש נכון בשפת גוף בראיונות קבלה לעבודה.

שפת גוף ראיון עבודה

בראיון עבודה אי אפשר להכיר אותך. אני לא יודע בכמה ראיונות עבודה היית אבל בכל ראיון שאני הייתי, הרגשתי שב-45 דקות לא הצלחתי להעביר את כל היתרונות והחוזקות שיש בי, בטח לא את אלו שמהותיים למשרה הזו. הרגשתי שיש כמה דברים שיכולתי לומר וטעיתי שלא אמרתי.

בכל זמן של ראיון עבודה, בין אם לפני הראיון בסינון הטלפוני או בין אם בזמן ראיון פרונטלי יש לך שעה אחת לכל היותר להרשים את הבנאדם שמולך ולגרום לו להבין שזהו, לא צריך יותר לחפש כי אין מישהו שיותר מתאים למשרה הזו ממך.

שימו לב, הצורך פה הוא לגרום לו להבין שאין אדם מתאים יותר ממך ולא לפרט על כל מה שעשית כל החיים. זו נקודה חשובה מאוד כי בעולם של היום 7% מהתקשורת של בני אדם מבוססת על מילים ותוכן, זה הכל. השאר (93%) מבוסס על טונציה ובעיקר על שפת גוף. זה אומר שהיכולת להצליח בראיון עבודה מתבססת ברובה לא על היכולות והאיכויות שאנחנו מביאים אלא על היכולת שלנו להתחבר ולתקשר עם הצד השני בזמן אפס.

אל תבינו אותי לא נכון – חשוב שתדעו לבצע את התפקיד בצורה טובה, אבל הסיבה שתתקבלו או לא תתקבלו לעבודה תלויה בהאם הצלחתם להעביר למראיין שאתם יודעים לבצע את התפקיד.

אתם צריכים ליצור רושם ראשוני חזק מאוד בעזרת שפת גוף (בדקות הראשונות) ומשם רק לתחזק את הרושם שיצרתם ולא ליפול. האתגר בהמשך יהיה לאשש את אותו רושם ראשוני שיצרתם לאחר תחילת העבודה, אבל זה כבר על חשבונכם.

אז איך אפשר ליצור רושם ראשוני חזק בעזרת שפת גוף בראיון עבודה?

כלל מספר 1 - אנרגיות

קודם כל נושא של אנרגיות. כשהגעת לראיון עבודה, שפת הגוף שלך חייבת לשדר אנרגיות חיוביות וממגנטות. אין דבר שיותר מושך אנשים מאשר אנרגיות חיוביות. זה משהו שקצת קשה לי לתאר בתנועות של שפת גוף אבל זה אווירה כללית שתיצור את שפת הגוף שאנחנו רוצים ליצור. אנרגיות חיוביות קודם כל אומר לבוא עם ביטחון עצמי. אני שולח אותך למאמר נוסף שמדבר על החיבור של שפת גוף וביטחון עצמי.

בגדול היכולת שלך לשדר ביטחון עצמי גבוה תתן לצד השני את הביטחון שמה שאתה משדר בראיון העבודה בעזרת שפת הגוף שלך הוא אמיתי. זה כמובן מסר שמדבר לתת מודע של המראיין, אבל אל תראה את זה כמשהו שלילי. זה בדיוק המקום אליו אנחנו רוצים לדבר כי משם באות ההחלטות של בני האדם.

כלל מספר 2 - חיוך

בנוסף לנושא של האנרגיות אתן עוד דגשים על שפת גוף בראיון עבודה והדגש שהכי חשוב לי הוא נושא החיוך. חיוך נכון לפי שפת גוף צריך להיות חיוך אמיתי, חושף שיניים. לא במובן הרע של חשיפת שיניים (מאיים) אלא במובן של להראות אותם מפעם לפעם. הנושא של חיוך עם שיניים אומר לצד השני שאין לך משהו להסתיר. חיוך שמסתיר שיניים מתפרש על ידי התת מודע של הצד השני כמשהו מזויף, משהו לא אמיתי או שיש לך משהו להסתיר וזה מן הסתם לא מה שתרצה להגיד.

החיוך לא אמור להיות תקוע לך על הפנים בלי היכולת לרדת, הוא כמובן אמור להיות בקבלת הפנים ומעבר לכך מידי פעם בזמן השיחה. זה מעולה לחייך כשהצד השני מדבר על עצמו או על דברים שהוא אוהב. חיוך מראה לצד השני נכונות, רצון דומה, הזדהות ולכן כשהוא ידבר על המסלול שהוא עבר או על משהו שקשור לעצמו אל תפחד לשלוח חיוך. כמובן לא משהו מוגזם כי אנחנו כן רוצים שהוא יראה את זה כמשהו אמיתי, אבל זה ישדר לתת מודע שלו שאתה והוא משדרים על אותו גל.

כלל מספר 3 – לחיצת יד

דגש נוסף שאני רוצה לתת במאמר הזה על שפת גוף של ראיון עבודה הוא על נושא לחיצת היד. לחיצת יד נכונה צריכה להיות בעוצמה הנכונה ובמיקום הנכון. העוצמה הנכונה אומרת לא חלש ולא חזק מידי. היא כן צריכה להיות בעוצמה מסויימת אבל לא בצורה מוגזמת ואני אסביר את החשיבות של זה. עוצמה סבירה של לחיצת היד תראה לצד השני שאתם באים עם אסרטיביות, עם יכולות, עם ביטחון ומצד שני לא דורכים על אנשים אחרים. כמובן שזה לא משהו אמיתי, זה רק הרושם שאתם יוצרים, אז שוב אני אומר אתם תצטרכו לאשש את הרושם הזה בהמשך אבל לחיצת יד עוצמתית מידי תראה שאתם דורסניים כלפי הסביבה שלכם.

מבחינת המיקום של לחיצת היד היא צריכה להיות בדיוק בינכם לבין המראיין. כמובן שאין צורך למדוד את המרחק אבל שימו לב שאתם לא לוקחים את לחיצת היד לאחד הכיוונים. אם אתם לוקחים את לחיצת היד אליכם זה בדרך כלל מלווה בעוצמה חזקה ומשדר שוב שאתם דורסניים כלפי הסביבה. לחיצת יד נכונה בתחילת הראיון תשדר אנרגיות נכונות, תשדר אופי ותראה לצד השני שאתם בטוחים בעצמכם, שאתם יודעים מה אתם צריכים לעשות, ושיש לכם וודאות שאתם האדם המתאים ביותר.

לקריאה נוספת על שפת גוף בראיון עבודה אני שולח אותך למאמר נוסף שייתן לך כללים חשובים נוספים ויעלה לך משמעותית את הסיכויים לקבל כן בסוף הראיון.

 

חברה מומלצת בתחום פתרונות הגיוס  

קבוצת ברק לעסקים ממליצה על חברת ריקרוטיקס המתמחה במתן שירות גיוס וHR על בסיס הצלחה וגם במתכונת אאוטסורס.

ריקרוטיקס מתמחה במתן פתרונות גיוס לחברות הייטק, סטארטפ ודיגיטל ובעלת ניסיון בגיוס למשרות מגוונות כגון:

מתכנתים, אנשי דיגיטל, פיתוח עסקי, משרות מטה, כספים ועוד.

Recruitx.co.il הינה החברה היחידה בישראל המציעה את השירות במתכונת 360 הכולל:

  • שימוש בכל הפרסומים של החברה כולל מודעות דרושים
  • חשבונות הלינקדין של החברה
  • מאגר המועמדים של ריקרוטיקס המונה מאות אלפי מועמדים

 

רוצים שנסייע לכם בגיוס עובדים? השאירו פרטים בתחתית העמוד ונשמח לסייע.

אולי יעניין אותך גם:
FB