053-3348847
לייעוץ או גיוס עובדים השאירו פרטים

 

 

שירות מקצועי - הכנה לראיונות עבודה

  1. דף הבית
  2. מרכז ידע ומאמרים
  3. משאבי אנוש, גיוס ופיתוח מנהלים
  4. שירות מקצועי - הכנה לראיונות עבודה
אפשרויות בחירה

נדמיין לדקה ריצה ארוכה. מסוג הריצות שקונים עבורן את הנעליים הנוחות ביותר ולובשים את הביגוד שיהיה בדיוק במידה הנכונה ומתאים למזג האוויר. ריצות כאלה הן תמיד מאתגרות בהתחלה ובאיזושהי נקודה מרגישים נוח יותר, הנשימה מסתדרת ונראה שהכל בשליטה. ואז…תמיד מגיעה איזו עלייה שמחייבת הסתגלות חדשה. עכשיו נדמיין שתירגלת נשימות לפני תחילת הריצה, כך שגם העליה הקטנה הזו לא מוציאה אותך מהקצב. אותו הדבר בדיוק בחיפוש עבודה. שולחים קורות חיים וזה קליל יחסית. בסך הכל מקליקים "שלח" וזה מתבצע באופן אוטומטי. ואז…כשהכי לא מצפים לזה…מגיע שלב ראיונות העבודה. היי! אין סיבה להילחץ. צריך פשוט להתכונן לזה מראש כדי להצליח. 

הכנה לראיונות עבודה בכלל ובהייטק בפרט

אני אתחיל בטיפ הראשון והכי חשוב שיש לי לתת לך: לעולם אין לקיים ראיונות עבודה כשלא מוכנים להם. אם נאמר לדוגמא שהסלולארי מצלצל ועל הקו מראיינת גיוס, שקיבלה את קורות החיים שלך ורוצה להכיר אותך מעט יותר. ספויילר- זה תמיד יקרה בזמן הכי פחות נוח עבורך. ההמלצה שלי היא לומר שכרגע אתם לא יכולים לשוחח ותשמחו לקבל מספר טלפון ולחזור אליה בהמשך היום, או לתאם זמן מוסכם לקיום השיחה. באופן הזה לקחת לידיים שלך את השליטה על הראיון. ומה עושים בינתיים? מתכוננים לשאלות אפשריות, מוצאים מקום נטול הפרעות לקיום השיחה ומסדירים נשימה. מהניסיון שלי, מעטים האנשים שמצליחים לעבור ראיון ללא הכנה והתארגנות מראש.
הדבר נכון עוד יותר כשמדובר בראיונות פנים למול פנים (באופן פיזי או באונליין). ההכנה לראיון חייבת לכלול תשובות אפשריות לשאלות כמו "למה עזבת את העבודה?" "מה מעניין אותך במשרה?" ועוד. חשובה לא פחות היא ההתנהלות בראיון. מה לובשים לראיון? מתי מגיעים? מה מבליטים ומה פחות? איך מתמודדים עם תחושת הלחץ לפני ותוך כדי?

קורס / שירות / אימון הכנה לראיונות עבודה

אפשר להתכונן בעצמכם לראיונות עבודה, אבל כמו הרבה תחומים בחיים, עדיף ורצוי להיעזר בהכנה מקצועית. איך שירות או קורס כזה יכול לסיע לך? אם נחזור לדימוי הריצה, הוא יסייע לך "לתרגל נשימה", גם במישור וגם בעליות שתגענה ובהכנה של המוח, הנפש והגוף ל"ריצה הארוכה". הנה כמה דוגמאות שיסבירו את הנקודה שלי:

במידה ומדובר במשרה שכוללת ניהול פרוייקטים, ההכנה תסייע לך להבליט את היבטי ניהול הפרוייקטים בניסיון המקצועי שלך, את החשיבה והראיה האסטרטגית, הטקטית והעסקית שלך ותעניק לך כלים להתמודד בהצלחה עם שאלות כאלה. במידה ומדובר במשרה שכוללת שירות לקוחות או עבודת ממשקים מרובה, ההכנה תבנה איתך את "הסיפור המקצועי והאישי שלך", כך שהיכולת הטבעית שלך לשירות ויחסי עבודה מעולים שלך תבלוט. הכנה מקצועית תתרגל אתך דוגמאות מהעבר ומההווה ליכולת שלך לייצר קשרים רותמים עם קולגות ומנהלים, כדי לקדם רעיון או משימה משותפים.

מה קורה במידה ואין לך ניסיון מקצועי רלוונטי? הכנה מקצועית תשלב שאלות שיסייעו לך להבין אם זו המשרה הנכונה עבורך ובמידה וכן- תסייע לאתר דוגמאות רלוונטיות מניסיון החיים ואפילו מהתחביבים שלך. ההצלחה בנויה ביכולת לספר את הסיפור שלך, בדוגמאות רלוונטיות וכן- גם בעצות שימושיות ובתרגולים להתנהלות לפני, במהלך ובסיום הראיון.

 

לסיכום, הכנה לראיונות עבודה מציעה יתרון איכותי למועמדים המתמודדים עם דרישות המשרה וכשמדובר בעשרות מועמדים לכל משרה מוצעת, זה עשוי להיות ההבדל בין הצלחה לכישלון, או ההבדל בין להגיע לקו הסיום או לעצור חסרי נשימה באמצע "הריצה". טיפ חשוב בנקודה הזו הוא לבחור את ההכנה המקצועית שמתאימה לצורך, לרצון ולאופי שלך. זה בדיוק המקום לברר מה הניסיון של מי שיכין אותך לראיונות, האם קיימת היכרות עם הדרך שחברות בכלל ומחלקות הגיוס פועלות מ-ב-פ-נ-י-ם, אם ישנם סיפורי הצלחה קודמים וחשוב לא פחות- את הכימיה האישית ביניכם. אלה כלים חשובים להצלחה שלך!

נשמע מעניין? זה הזמן שנדבר ונייצר יחד את ההצלחה בראיונות עבודה ובמציאת השלב הבא בקריירה שלך.

 

קצת עליי

עודד אברהם- יועץ ומלווה קריירה, בעל ניסיון עשיר בניהול גיוס ומשאבי אנוש במגוון חברות וארגונים וחלק מקבוצת ברק ויועץ בקבוצה. אני מאמין בהכנה אישית ומקצועית לתהליכי הגיוס למשרות שונות. כל אדם הוא שונה וכך גם התהליך צריך להיות מתאים בדיוק למשרה המדוברת, כמו גם לאופי ולאישיות של המועמד.

לקבלת פרטים לייעוץ בהכנה לראיונות עבודה זה הזמן להשאיר פרטים בתחתית העמוד ואשמח לחזור בהקדם!

בהצלחה!

אולי יעניין אותך גם:
FB